Projekt: #BezpiecznyPrzedszkolak
Info: najsilniejsi.org/BezpiecznyPrzedszkolak
Email: bezpieczny.przedszkolak@najsilniejsi.org
Koordynator projektu: Justyna Wyka

Bezpieczny przedszkolak to coroczna akcja, w której Fundacja Najsilniejsi wysyła jesienią do wybranych przedszkoli w całej Polsce kamizelki odblaskowe w rozmiarze dziecięcym. Kamizelki poprawiają bezpieczeństwo przedszkolaków na ulicach i w innych przestrzeniach otwartych. Wszystkie koszty produkcji i dystrybucji kamizelek ponosi Fundacja Najsilniejsi.

Zasady zgłaszania
Zachęcamy osoby kierujące przedszkolami do przesłania zgłoszenia do programu „Bezpieczny przedszkolak” na adres bezpieczny.przedszkolak@najsilniejsi.org.

W edycji 2023 na zgłoszenia czekaliśmy do 30.09.2023. Kolejną edycję ogłosimy we wrześniu 2024 r. Chętnych do współpracy zapraszamy do kontaktu już teraz.

W zgłoszeniu należy podać:
1. dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
2. dane kontaktowe osoby kierującej przedszkolem,
3. dokładną nazwę i adres przedszkola,
4. link do strony internetowej przedszkola,
5. liczbę wnioskowanych kamizelek w podziale na dziecięce rozmiary S (mały), M (średni) i L (duży),
6. kilka zdań na temat działalności przedszkola,
7. uzasadnienie potrzeby skorzystania z programu.

W przypadku dużej liczby zgłoszeń zastrzegamy sobie prawo wyboru przedszkoli, do których wyślemy zestawy kamizelek na podstawie rekomendacji wolontariuszy naszej Fundacji w oparciu o treść zgłoszeń.

Standardowo na kamizelkach znajduje się logo Fundacji Najsilniejsi. Podkreśla to unikalność i jakość wykonania kamizelki.

Możliwe jest umieszczenie na kamizelce napisów i/lub znaku graficznego innego niż pokazany na zdjęciach poniżej – w takim przypadku prosimy o dodanie w zgłoszeniu informacji o takiej potrzebie wraz ze wskazaniem podmiotu, który będzie mógł współfinansować produkcję zindywidualizowanych kamizelek wraz z danymi kontaktowymi do takiego podmiotu.

Pierwsza edycja programu miała miejsce jesienią 2016 r. – do 14 przedszkoli trafiło wtedy 400 kamizelek.
W kolejnych latach liczba wysłanych kamizelek kształtowała się następująco: 2017 – 250, 2018 – 655, 2019 – 800, 2020/21 – 285, 2022 – 790.

„Zainspirował mnie Tyrone James, Dyrektor ds. Bezpieczeństwa Genesee & Wyoming podczas jego wykładu na warsztatach bezpieczeństwa prowadzonych przez DuPont w Londynie w 2016 r.” – mówi Krzysztof Wróbel, Przewodniczący Rady Programowej Fundacji Najsilniejsi, pomysłodawca akcji #BezpiecznyPrzedszkolak. „Najważniejszym celem naszej firmy jest to żeby wszyscy pracownicy codziennie wracali do domów i swoich najbliższych cało i zdrowo. Ta dewiza poprowadziła mnie do równie ważnego stwierdzenia, że także nasi najbliżsi powinni wracać do domu cało i zdrowo. Stąd troska o naszych najmłodszych, o przedszkolaków. Troska o ich zdrowie i o wychowanie z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa już od najmłodszych lat.”

O naszej akcji #BezpiecznyPrzedszkolak tak pisał wewnętrzny magazyn Regionu UK/Europe Genesee & Wyoming:

Autor: Ania, 6 lat


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *